Trend

Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği

Balık Yetiştirmenin Önemi

Akvaryum balıkları için; akvaryum balık tankı, bir su pompası, filtreleme sistemi, ısıtıcılar ve havalandırıcıların bir kombinasyonudur. Akvaryumlar, su yaşamının yetiştirilmesi için tasarlanmıştır. Bir akvaryum balık tankı, amacına ve fiyatına bağlı olarak farklı malzemelerden yapılabilir. Bu günlerde akvaryum balık tankları, gidilebilecek her yerden satın alınabilir.

En yaygın olarak, akvaryum balıkları bir resif topluluğu oluşturacak şekilde birlikte ekilir. Bununla birlikte, bazı balık türleri, tanktaki diğer balık türleri ile iyi geçinir. Farklı türler evcil hayvan dükkanlarında, internette satılmaktadır veya İnternet’teki yenilik mağazalarında, büyük mağazalarda ve yenilik mağazalarında bulunabilir. Genellikle tatlı su akvaryum balıkları, tuzlu su akvaryum balıkları ve resif akvaryum balıkları olmak üzere üç aileden birine aittir.

balik-1 Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği Tatlı Su Akvaryum Balıkları

Tatlı su akvaryum balıkları, çiklit adı verilen aileye aittir. Çiklitler, tatlı suda gelişen omnivor balıklardır. Akvaryum hobisinde en yaygın çiklitler, altı inç’e kadar büyüyebilen Afrika çiklitleridir. Bu balıkların diğer çeşitleri arasında çeşitli renklerde ortaya çıkan Geniş spektrumlu çiklitler; çok popüler olan kırmızı nokta veya Kan çiklitleri; ve çoğunlukla gümüş tonlarında ortaya çıkan gümüş çiklitler.

Sucul ornitoloji veya balıkların ve doğal ortamlarının incelenmesi, akvaryum biliminin temelini oluşturur ve zoolojik bilim olarak bilinen bir araştırma alanı olarak adlandırılır. Anemon balığı ve siyah bantlı albatros gibi birçok deniz balığı, kuşlarla çok yakından ilişkilidir. Doğal ortam çalışmaları, modern doğa bilimcilerin denizlerimizde yaşayan balıkları daha iyi anlamalarına yardımcı oldu. Ayrıca akvaryum meraklıları, tutsak popülasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek, tutsaklığın doğal popülasyonlar üzerindeki etkilerini daha iyi anlamak ve sürdürülebilir akvaryum turizminin verimini artırmak için bu çalışmaları kullandı. Birçok tür, tutsak popülasyonlardan kontrollü salımlardan yararlanır.

balik2 Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği

Akvaryum Balıkları Korunması

Bazı balık koruma uzmanları, balıkların esaret altında yetiştirilenlerden çok daha düşük oranda çoğaldığını ve

balik3-300x205 Akvaryum Balıkları Yetiştiriciliği

ayrıca aşırı avlanmaya karşı savunmasız olduğunu iddia ederek, vahşi yakalanan kaynaklardan hasat edilen balıkların tutulmasını eleştiriyor. Bu, Meksika Körfezi’nde aşırı avlanan kırmızı balığı ile gösterilebilir. Bununla birlikte, bu eleştirmenler, doğal deniz ekosistemlerinin yalnızca doğal olarak çeşitlilik göstermekle kalmayıp, aynı zamanda insan habitatına duyarlı ve uluslararası yasal yasalarla korunan birkaç tür de dahil olmak üzere çok çeşitli türler içerdiği gerçeğini gözden kaçırmaktadır. Su kimyasındaki değişikliklere duyarlı türler de vardır.

Akvaryum balıklarının yetiştirilmesi ve yetiştirilmesi akvaryum endüstrisinin önemli bir parçasıdır. Bu türlerin uygun şekilde yetiştirilmesi zaman ve araştırma gerektirir ve çoğu hobici bu güzel balıkların çabaya değer olduğu konusunda hemfikirdir. Tropikal balıkları tutmak, balıkları bir tanka koyup atmak kadar basit değildir. Bu türleri korumak ve su ürünleri yetiştiriciliğinin her alanında gelişmelerini sağlamak için uygun bakım ve bakım gereklidir.

 

Diğer Yazılarımız İçin TIKLAYIN!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock- Reklam Engelleyici Algılandı.

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Devam ediniz. Emeğe Saygı. Ekmeğe Saygı.