Köpek Tasması

Köpek Tasması

Köpek tasması, kontrolden çıktıklarında köpeğinizi kolayca tanıyabilmeniz için tasarlanmıştır. Ayrıca, köpek tasmaları, köpeğinizi dış etkenlerden veya diğer hayvanlar tarafından yaralanmaktan korumaya yardımcı olabilir. İster köpek yavrusu ister yetişkin olsun, bir köpek alıyorsanız, istenmeyen davranışın ilk belirtisinde onu tanımak önemlidir. Köpek tasmaları, eğitim, tanımlama veya köpeğiniz için ihtiyacınız olan her şey için mükemmeldir.
Bir köpek tasması ararken birçok seçenek bulacaksınız. Köpek koşum takımları, köpek tasmaları, evcil hayvan taşıyıcıları ve hatta kişiselleştirilmiş, bir evcil hayvan mağazasında veya çevrimiçi olarak bulunabilir. Bir tasma ararken iki ana kategori vardır, biri geleneksel naylon stili ve diğeri hafif naylon/deri tasarımıdır. Naylon malzeme güçlü ve dayanıklıdır, deri ve diğer renkli malzemeler ise ağırlığa iyi dayanmazlarsa iyi görünebilir.

2-300x156 Köpek Tasması
köpek tasması

Köpek Tasması Nasıl Olmalı?

Geleneksel yakaların arkasında, tasmayı takmak için düz plastik şeritler veya bir çıtçıt bulunan büyük bir toka bulunur. Çıtçıt, köpek tasmasının hızlı bir şekilde açılmasına ihtiyacınız varsa kullanışlıdır. Tasma takıldığında havlayabildiğinden, muhtemelen bu nedenle omzunun üzerinden geçen geçmeli bir koşum isteyeceksiniz. Geleneksel bir köpek tasmasına bir veya birden fazla kimlik etiketi eklenebilir. Kimlik etiketleri adınızı, telefon numaranızı ve hatta bir fotoğrafınızı içerebilir.
Yaka ararken iki temel stil fark edeceksiniz: naylon veya deri ve renk seçenekleri. Naylon yakalar genellikle daha ucuzdur ve çeşitli renklerde gelir, genellikle standart renk seçenekleri siyah, kahverengi veya gümüştür. Deri tasmalar genellikle daha pahalıdır ve farklı renk ve tarzlarda gelir. Tasarlanmış özel bir köpek tasması alabilir veya renk seçeneklerini görmek için yerel evcil hayvan malzemeleri mağazanızla iletişime geçebilirsiniz.

3-300x157 Köpek Tasması
Köpek Tasması

Köpek Tasması Süslemesinin Zararları?

Bugünlerde çoğu yaka, hepsinde olmasa da yansıtıcı süslemeye sahiptir. Naylon tasmalar, çoğu deri tasmada olduğu gibi genellikle yansıtıcı bir yakaya sahiptir. Renk seçenekleri de farklılık gösterebilir. Sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve diğer parlak renkler popülerdir ve çoğu zaman yakanın tamamında yansıtıcı şerit bulunan yansıtıcı yakalar bile sipariş edebilirsiniz. Bunlar gündüzleri oldukça görünür ve geceleri çok incedir. Tasma türünden bağımsız olarak, köpeğiniz için doğru bedeni seçerken talimatları dikkatlice okuduğunuzdan ve uyguladığınızdan emin olun.
Bazı tasmalar, boyun tarafına bir koşum takma seçeneğine sahiptir. Bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, bebeğinizin boyun ölçüsüne uygun bedeni aldığınızdan emin olun, aksi takdirde köpeğiniz koşum takarken rahatsızlık hissedebilir. Hatta bazı insanlar köpek tasmaları takılıyken gün boyunca yansıtıcı koşum takımı kullanırlar. Bu, evcil hayvanınızı geceleri daha görünür hale getirmenin harika bir yoludur. Evcil hayvanınız için herhangi bir türde satın almadan önce tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

2 Köpek Tasması

Diğer Yazılarımız İçin TIKLAYIN!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock- Reklam Engelleyici Algılandı.

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Devam ediniz. Emeğe Saygı. Ekmeğe Saygı.