Köpeklerde Hamilelik Belirtileri

Köpeklerde Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Köpeklerde Hamilelik Belirtileri

Köpeklerde Hamilelik belirtileri genellikle insanlarla aynıdır. Köpekler hamilelik sırasında benzer fiziksel ve duygusal değişiklikler yaşarlar. Yorgun, huzursuz ve huysuz hissedebilirler, bu yüzden onlara en uygun şekilde onlara yardımcı olmak için neler yaşadıklarını anlamak önemlidir.

En yaygın köpek hamilelik belirtilerinden bazıları şunlardır:

  • *İştah kaybı
  • *Kusma
  • *Mide bulantısı

Hamile Annenin Vücudu, Annenin Beyni ve Anne Adayının Köpeği

Hamile annenin köpeği, köpeklerin hamile insanları sırasındaki davranışlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Köpeklerin, hamile insanların hamilelikleri sırasında, anne adaylarının karınlarını ve cinsel organlarını yalamaktan, onlarla temas eden yabancılara hırlamaktan, normalde oynamaktan zevk aldıkları oyuncakları reddetmekten ve yemek yemeyi reddetmekten birçok farklı davranış sergiledikleri belgelenmiştir. bazı durumlar.

Çoğu durumda, köpekler hamile insana çok yaklaşan başka bir canlıyı hissettiklerinde koruyucu bir şekilde tepki verirler. Ayrıca, insanlarının beklediğini bildiklerinde, yiyecek alımı konusunda aşırı dikkatli olma eğilimindedirler. Bazı araştırmalar, köpeklerin, bilinmeyen nedenlerle hamilelik sırasında yaklaşan bir düşük veya başka bir komplikasyon hissedebilecekleri öne sürülmüştür.

Pasted-47 Köpeklerde Hamilelik Belirtileri

Köpeklerde Erken Gebelik Belirtileri

Köpeklerde hamilelik belirtileri insanlardakine benzer. Hamile bir köpek sabah bulantısı, kusma, kilo alma ve yuvalama davranışı yaşayacaktır. Bu belirtiler tipik olarak hamileliğin 6. haftasında başlar.

Köpeğin hamilelik belirtileri, bazı yönlerden insan hamilelik belirtilerinden farklıdır. Örneğin, dişi köpeklerde dişi insanlardan daha az hormon ürettikleri için hamileliğin erken belirtilerini fark etmek daha zor olabilir.

Köpeklerin Doğuma Hazırlanmasına Nasıl Yardım Edilir?

Tüm anneler, insan ya da köpek, bebeklerinin doğumunu beklerken birçok hazırlıktan geçerler. Köpekler bu sürecin bir istisnası değildir. Köpeklerin hamile kalabilmeleri ve doğum yapabilmeleri için bazı adımları atmaları gerekir.

Köpeğinizi doğuma hazırlamak için bazı ipuçları:

– Köpeğinize hamilelik sırasında ve sonrasında sağlığını sağlamak için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini alabilmesi için sağlıklı bir diyet verin.

– İyi yemek yedikten sonra herhangi bir yorgunluktan kurtulabilmesi için uygun şekilde dinlenmesini sağlayın.

– Hem fiziksel hem de zihinsel olarak zinde ve sağlıklı kalması için köpeğinizi düzenli olarak yürüyüşe çıkarın. Yürüyüş ayrıca doğum sırasında desteğe ihtiyaç duyacak pelvik bölgedeki kasları güçlendirerek doğuma hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

– Kedi gibi şeylerden kaçınırken evinizi temiz tutun

Hamilelikte İlk Veteriner Ziyaretinizde Neleri Beklemelisiniz

Hamilelik sırasındaki ilk veteriner ziyareti, köpeğinizin sağlığı ve doğmamış bebeğinizin sağlığı hakkında daha fazla bilgi edinme zamanıdır.

Bu bölüm, köpekler için ilk veteriner ziyaretinde nelerin beklenmesi gerektiği ve bunun insanlar için ilk veteriner ziyaretinden farkı hakkında bilgi sağlayacaktır.

Hamilelik sırasında ilk veteriner ziyaretinde, veterineriniz muhtemelen bir fizik muayene yapacak, kalp kurdu hastalığı için test yapacak ve hamilelik sırasında uygulanması güvenli olan aşılar hakkında size bilgi verecektir.

Veteriner Hekiminiz Köpeklerde Doğurganlığı Nasıl Belirler?

Her kadın ne zaman hamile kalabileceklerini bilmek ister ama köpekler için durum farklıdır. Hamile kalmak için en iyi zamanı belirlemenize yardımcı olması için kullanabileceğiniz bazı erken köpek doğurganlık testleri vardır.

Veteriner hekimlerin köpeğinizin doğurganlığını belirlemek için kullanacağı birkaç yöntem vardır, ancak en yaygın olanı yaklaşık 7-8 haftalık gebelikte yapılan bir vajinal yaymadır. Bu test, köpeğin rahmindeki östrojen ve progesteron düzeylerinin yanı sıra olası bir hamilelik veya enfeksiyon belirtilerini kontrol edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock- Reklam Engelleyici Algılandı.

Lütfen Reklam Engelleyicinizi Kapatıp Devam ediniz. Emeğe Saygı. Ekmeğe Saygı.